Text Box: PROGRAM POSTUL MARE SI SF. PASTI
MITROPOLIA ORTODOXA A EUROPEI OCCIDENTALE SI MERIDIONALE

PAROHIA SFINȚII ÎMPĂRAȚI CONSTANTIN ȘI ELENA, BRISTOL

Iubiți credincioși,

Întrucât nu deținem propriul locaș de cult, fiecare comunitate trebuie sa țină cont de regulile impuse de cei de la care închiriem bisericile.

Astfel, la Bristol va trebui ca:

– accesul persoanelor in biserică se va face urmând “One Way System”, adică accesul se va face prin intrarea principală si se va ieși folosind usa din dreapta Sf. Altar urmând marcajele din biserică.

– nu vom putea avea in biserică mai mult de 38 persoane concomitent, exceptând preotul și cântărețul.

– vom asigura produse pentru igienizare atât la intrarea cât și la ieșirea din biserică.

Guvernul britanic recomanda ca:

– cei cu simptome de raceala sa evite adunarile publice.

– cei intorsi recent din Romania sa considere 2 saptamani de carantina

Din 8 august 2020, masca facială este obligatorie în spațiile publice închise și în biserici.

Va indemnam sa consultati informatiile actualizate de pe website, pagina noastra de facebook si grupul de rugaciune de pe Whatsapp.

Așa cum spuneam, datorita numărului limitat in care putem participa la Sf. Liturghie, si pentru a nu va pune pe drumuri, cu riscul de a nu putea intra in biserica, vom utiliza acest sistem de bilete.
Daca biletele se epuizează, dar totusi doriți sa va impartasiti, sau sa impartasiti pe cei mici, va rog sa veniți după ora 11:30.

Link-ul pentru rezervat bilete pentru duminica:

Slujbele noastre vor fi transmise in continuare pe platforma ZOOM si pe Facebook “Grupul Parohiei Sfinții Împărați Constantin si Elena, Bristol, UK”. Va rugam sa va înscrieți pe acest grup.

Link-ul pentru slujba Sfintei Liturghii de duminica este:

De asemenea trimițând mesajul “Nădăjduind vom dobândi” la telefon 07743785472 veți fi înscriși in grupul de rugaciune WhatsApp al parohiei.

Doamne ajuta!

Cu nadejde,