Text Box: PROGRAM POSTUL MARE SI SF. PASTI
Mitropolia Ortodoxă Română a Europei Occidentale şi Meridionale

PAROHIA SFINȚII CONSTANTIN ȘI ELENA, BRISTOL

Iubiți credincioși,

Duminică vom săvârși Sfânta Liturghie de la ora 09:30.

In acest sens, am considerat potrivit sa folosim pana la sfârșitul pandemiei aplicația Eventbrite pentru a organiza rezervările.

Vă rugăm să nu vă deplasați la biserică dacă nu ați reușit să faceți rezervare. Cei care nu au reusit sa faca rezervare se pot impartasi dupa ora 11:45.
De asemenea vă rugăm să nu parcați pe aleea ce conduce la biserică, pentru a evita reclamațiile vecinilor.
Click aici pentru rezervare bilete
Click aici pentru pentru urmarirea slujbei Sfintei Liturghii

Vă rugăm să consultați in mod regulat aceasta pagină care vă va informa cu privire la condițiile in care se vor desfășura slujbele in biserica noastră. Întrucât nu deținem propriul locaș de cult, fiecare comunitate trebuie sa țină cont de regulile impuse de cei de la care închiriem bisericile.

Astfel,

• masca facială este obligatorie în spațiile publice închise și în biserici.
  • accesul persoanelor in biserică se va face urmând “One Way System”, adică accesul se va face prin intrarea principală si se va ieși folosind usa din dreapta Sf. Altar urmând marcajele din biserică.
  • vom asigura produse pentru igienizare atât la intrarea cât și la ieșirea din biserică.

Guvernul britanic recomanda ca:

– cei cu simptome de raceală sa evite adunarile publice.

– cei intorsi recent din Romania să considere 10 zile de carantină

Slujbele noastre vor fi transmise in continuare pe platforma ZOOM si pe Facebook “Grupul Parohiei Sfinții Împărați Constantin si Elena, Bristol, UK”. Va rugam sa va înscrieți pe acest grup.

De asemenea trimițând mesajul “Nădăjduind vom dobândi” la telefon 07743785472 veți fi înscriși in grupul de rugaciune WhatsApp al parohiei.

Link-ul pentru rugăciunea de seară este:

Doamne ajuta!

Cu nadejde,