Duminica a 26-a după Rusalii

November 22 @ 9:30 am - 12:00 pm

! Având in vedere contextul in care ne aflam, slujbele noastre vor fi
transmise pe platforma ZOOM si pe Facebook pe grupul Parohiei noastre ............, Trimițând mesajul “Nădăjduind vom dobândi” la telefon 07743785472 veți fi înscriși in grupul de rugaciune WhatsApp al parohiei.

Ev. Luca 12, 16-21

Zis-a Domnul pilda aceasta: Unui om bogat i-a rodit din belşug ţarina. Şi el cugeta în sine, zicând: Ce voi face, că n-am unde să adun roadele mele? Şi a zis: Aceasta voi face: Voi strica hambarele mele şi mai mari le voi zidi şi voi strânge acolo toate roadele mele şi bunătăţile mele; şi voi zice sufletului meu: Suflete, ai multe bunătăţi strânse pentru mulţi ani; odihneşte-te, mănâncă, bea, veseleşte-te. Însă Dumnezeu i-a zis: Nebune! În această noapte vor cere de la tine sufletul tău. Şi cele ce ai pregătit ale cui vor fi? Aşa se întâmplă cu cel ce-şi adună comori pentru sine însuşi şi nu se îmbogăţeşte în Dumnezeu.

November 22
! Având in vedere contextul in care ne aflam, slujbele noastre vor fi