Hramul Parohiei

23rd May 2020 @ 6:00 pm - 24th May 2020 @ 5:00 pm

Hristos a Înviat !
Așa cum am anunțat prin programul liturgic de la începutul Postului Mare, in duminica următoare 19 Mai 2019 vom sărbători Hramul parohiei noastre.
La fel ca in fiecare an, nădăjduim ca si de aceasta data sa ne bucurăm de Sfanta Liturghie Arhierească.

Programul sărbătorii:

Sambata 18 Mai:
ora 16:00 – Taina Spovedaniei;
ora 18:00 – Vecernia;

Duminica 19 Mai:
ora 09:00 – Utrenia;
ora 10:30 -Sfanta Liturghie.

După Sfanta Liturghie se va organiza obișnuita agapa creștina. Aceasta va avea loc la MERCURE Bristol Hotel, Redcliffe Parade, BS1 6SQ situat aproape de biserica noastră.
Meniul costa £25 pentru o persoana si £7 pentru copil.
Va rog sa va înscrieți pe listele care se vor găsi maine la biserica sau sa trimiteti text la tel. 07743785472 cu numarul de persoane care doresc sa participe.
Plata se poate face maine la biserica sau chiar in data de 19 Mai la restaurant, condiția fiind sa va înscrieți pana Miercuri 15 Mai pe liste, data de la care nu mai putem face înscrieri.
Alternativ va puteti înscrie si trimițând email la : bristol@mitropolia.eu
Credem ca prin aceasta opțiune putem participa cu toții la Sfanta Liturghie in ziua Hramului fără a mai fi nevoie ca unii credinciosi sa “sărbătorească” numai prin munca. In cazul in care cineva dorește sa participe dar nu dispune de suma necesară nu va fi nici o problema, fiind deja oameni care vor sa contribuie mai mult ca mulțumire pentru ajutorul dăruit lor de Dumnezeu (trebuie totuși sa fiți pe liste pentru a sti numarul total de persoane).
Cei care puteti, va rugam sa aduceți ceva bucate si la biserica pentru a fi împărțite după Sfanta Liturghie.

Cu nadejde,

Pr. Ioan Moldovan