Sfânta Liturghie Arhierească

June 8 @ 6:00 pm - June 9 @ 4:00 pm

Iubiți credinciosi,
Hristos a Înviat!

Din mila lui Dumnezeu si cu binecuvântarea IPS Iosif, mitropolit al Europei Occidentale si Meridionale, avem bucuria de a primi, pentru prima data, in mijlocul nostru pe Preasfințitul Timotei, episcopul Spaniei si Portugaliei.

Preasfinția Sa va săvârși Sfanta Liturghie Arhierească in parohia noastră, Duminica 9 Iunie 2019.

Va așteptam pe toti sa primiți arhierești binecuvântări si îndemnuri duhovnicești din partea unui ierarh care propovăduiește, incepand cu anul 2007, Evanghelia lui Hristos printre fratii noștri romani plecați de pe pământul stramosesc, in căutarea unei vieți mai bune.

Programul:

Sambata 08/06/19:

18.00 – PS Sa va participa la Slujba Vecerniei;

Duminica 09/06/19:

09.30- Utrenia
10.30- Sfanta Liturghie Arhierească

Atât la Vecernie, cât si la Sf. Liturghie, cei care puteti, va rugam sa aduceți si ceva bucate.

Pentru a va putea tine la curent cu activitățile din parohia noastră, va rog pe toti cei interesați, sa va înscrieți pe “Grupul Parohiei Sfinții Împărați Constantin si Elena, Bristol, UK.”
Vom încerca sa folosim acest grup închis pentru o mai larga abordare a evenimentelor din viața comunitații noastre.

Cu nadejde,
Pr. Ioan Moldovan