Sfânta Liturghie (Sâmbătă, săptămâna 26 dupa Rusalii)

28th November 2020 @ 9:30 am - 12:00 pm

! Având in vedere contextul in care ne aflam, slujbele noastre vor fi
transmise pe platforma ZOOM si pe Facebook pe grupul Parohiei noastre ............, Trimițând mesajul “Nădăjduind vom dobândi” la telefon 07743785472 veți fi înscriși in grupul de rugaciune WhatsApp al parohiei.

În vremea aceea, când s-a coborât Iisus din munte, L-a întâmpinat popor mult. Și iată, un bărbat din mulțime a strigat, zicând: Învățătorule, rogu-mă Ție, caută spre fiul meu, că este singurul meu copil; și iată, un duh îl apucă și îndată strigă și-l zguduie cu spume și cu greu pleacă de la el, după ce l-a zdrobit. Și m-am rugat de ucenicii Tăi ca să-l alunge, și n-au putut. Iar Iisus, răspunzând, a zis: O, neam necredincios și îndărătnic! Până când voi fi cu voi și vă voi suferi? Adu aici pe fiul tău. Și apropiindu-se el, demonul l-a aruncat la pământ și l-a zguduit. Iar Iisus a certat pe duhul cel necurat și a vindecat pe copil și l-a dat tatălui său. Iar toți au rămas uimiți de măreția lui Dumnezeu.

28th November 2020
! Având in vedere contextul in care ne aflam, slujbele noastre vor fi