Sf. Gheorghe

April 23 @ 9:30 am - 12:00 pm

! Având in vedere contextul in care ne aflam, slujbele noastre vor fi
transmise pe platforma ZOOM si pe Facebook pe grupul Parohiei noastre ............, Trimițând mesajul “Nădăjduind vom dobândi” la telefon 07743785472 veți fi înscriși in grupul de rugaciune WhatsApp al parohiei.

Ev. Ioan 1, 18-28

Pe Dumnezeu nimeni nu L-a văzut vreodată; Fiul cel Unul-Născut, Care este în sânul Tatălui, Acela L-a făcut cunoscut. Şi aceasta este mărturia lui Ioan, când au trimis la el iudeii din Ierusalim, preoţi şi leviţi, ca să-l întrebe: Cine eşti tu? Şi el a mărturisit şi nu a tăgăduit; a mărturisit: Nu sunt eu Hristos. Şi ei l-au întrebat: Dar cine eşti? Eşti Ilie? Şi a zis el: Nu sunt. Eşti tu Prorocul? Şi a răspuns: Nu. Deci i-au zis: Cine eşti? Ca să dăm un răspuns celor ce ne-au trimis. Ce spui tu despre tine însuţi? El a zis: Eu sunt glasul celui ce strigă în pustie: «Îndreptaţi calea Domnului», precum a zis Isaia prorocul. Şi trimişii erau dintre farisei. Şi l-au întrebat şi i-au zis: De ce botezi, deci, dacă tu nu eşti Hristos, nici Ilie, nici Prorocul? Ioan le-a răspuns, zicând: Eu botez cu apă; dar în mijlocul vostru Se află Acela pe Care voi nu-L ştiţi, Cel care vine după mine, Care înainte de mine a fost şi Căruia eu nu sunt vrednic să-I dezleg cureaua încălţămintei. Acestea se petreceau în Betabara, dincolo de Iordan, unde boteza Ioan.

April 23
! Având in vedere contextul in care ne aflam, slujbele noastre vor fi